Nie bądźmy obojętni - pomóżmy potrzebującym zimą - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Nie bądźmy obojętni - pomóżmy potrzebującym zimą

Data publikacji 05.01.2017

Gdy na zewnątrz temperatury spadają poniżej zera, są osoby dla których może to stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. To do nich skierowane są działania prowadzone przez sejneńskich funkcjonariuszy pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”.

W okresie jesienno – zimowym mundurowi z Sejn prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Swoją uwagę kierują w stronę osób starszych, samotnych, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Bardzo często zdarza się, że osoby przebywają w pomieszczeniach nie przystosowanych do normalnego funkcjonowania. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem, a szczególnie te pod wpływem alkoholu. Należy pamiętać, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. W policyjne działania zaangażowani są również pracownicy pomocy społecznej, którzy udzielają pomocy poprzez dostarczenia artykułów spożywczych, jak i opału.

Sejneńscy policjanci apelują!!!

Jeżeli widzisz osobę potrzebującą pomocy, lub znajdującą się w okolicznościach zagrażających jej życiu, bądź zdrowiu zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 997. Może właśnie Twój telefon uratuje czyjeś życie.