Trwa akcja Bezpieczne Wakacje 2017 - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Trwa akcja Bezpieczne Wakacje 2017

Data publikacji 12.07.2017

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Bezpieczne Wakacje”. Spotykają się z osobami wypoczywającymi na terenie powiatu sejneńskiego i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Przedstawiciele sejneńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, SANEPID-em i Państwową Inspekcją Pracy odwiedzają obozy i kolonie na których wypoczywają dzieci i młodzież z całej Polski. W trakcie spotkań omawiane są zasady, jak bezpiecznie się kąpać, poruszać się po lesie i o czym należy pamiętać wyruszając na wycieczki piesze i rowerowe. Mundurowi przypominają zasady zachowania podczas ataku agresywnego psa oraz jak unikać zagrożeń w kontakcie z osobą obcą.  Przekazano również informacje na temat akcji profilaktycznej „Zostań Dzielnicowym Frankiem” oraz „Letni Klub Dobromisia”. Spotkania są dobrą okazją do zaprezentowania sprzętu używanego przez mundurowych w codziennej służbie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl