Działania „Trzeźwy poranek” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 17.10.2017

Sejneńscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali ponad 110 kierujących. Okazało się, że 2 z nich zdecydowało się na jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Mundurowi z sejneńskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Miały one na celu sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych z ich udziałem. Podczas kilku godzin akcji funkcjonariusze sprawdzili ponad 110 kierowców. Niestety okazało się, że 2 z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą po alkoholu. W pierwszym przypadku był to obywatel Litwy zatrzymany do kontroli w Sejnach. Kierujący volkswagenem 46 – latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z zatrzymanych w miejscowości Widugiery, to 56 - letni kierowca motoroweru. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Takie działania sejneńscy policjanci będą prowadzić w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl