Działania „Bezpieczny Powiat” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania „Bezpieczny Powiat”

Data publikacji 20.10.2017

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Bezpieczny Powiat”. Mają one na celu zmniejszenie zdarzeń drogowych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sejneńskiego.

Mundurowi z sejneńskiej „drogówki” działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzili wzmożone kontrole drogowe. Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń na drogach oraz zwrócenie uwagi zarówno kierowców, jak i pieszych na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci skontrolowali 193 kierujących. Wobec 17 kierowców nałożono mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. Podczas kontroli prowadzonych w miejscach, które mieszkańcy zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymano kierującego chevroletem. 19 – letni mieszkaniec gminy Sejny prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało, że ma on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl