Karta rowerowa w sejneńskiej szkole - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Karta rowerowa w sejneńskiej szkole

Data publikacji 09.11.2017

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny" odwiedzili uczniów klas IV, którzy w tym roku szkolnym ubiegać się będą o kartę rowerową.

Funkcjonariusze sejneńskiej komendy przeprowadzili spotkania z uczniami klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Uczniowie ci ubiegać się będą w bieżącym roku szkolnym o kartę rowerową. Mundurowi przekazali informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze oraz podstawowych zasad ruchu drogowego. Omówili  przepisy dotyczące jazdy rowerem, wspominali o jego obowiązkowym wyposażeniu, podkreślali też fakt, że bardzo ważnym elementem ich bezpieczeństwa jest posiadanie przez nich kasków, ochraniaczy oraz elementów odblaskowych.

Przypominamy!!!

Kartę rowerową może uzyskać osoba, która:
1) osiągnęła wymagany minimalny wiek - 10 lat;
2) wykazała się niezbędnymi umiejętnościami odpowiednio podczas zajęć szkolnych, zajęć prowadzonych przez wojewódzki ośrodek ruchu drogowego lub zajęć prowadzonych przez ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl