Sejneńska Policja na obchodach „Święta Szkoły” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneńska Policja na obchodach „Święta Szkoły”

W minioną środę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sejnach uczestniczyli w obchodach „Święta Szkoły” Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. Podczas festynu przypomniano młodzieży o zasadach bezpieczeństwa na drogach. Przedstawiono zasady, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie odpoczywać w czasie wakacji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o procedurze doboru do służby w Policji.

W dniu 30 maja 2018r roku funkcjonariusze wraz z profilaktykami Komendy Powiatowej Policji w Sejnach uczestniczyli w obchodach „Święta Szkoły” Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. Przedstawiciele sejneńskiej Policji w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Patrz i słuchaj” oraz działań „Jednośladem bezpiecznie do celu” rozmawiali z uczniami szkoły na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazali uczniom podstawowe zasady poruszania się po drogach, w tym przejściach dla pieszych. W czasie spotkania omówione zostały zasady, których należy przestrzegać wybierając się na rowerowe przejażdżki. W przygotowanym na tą okazję stoisku profilaktycznym, słuchacze mogli zapoznać się ze sprzętem używanym w codziennej służbie oraz uzyskać informację na temat zadań Policji. Zainteresowni otrzymali elementy odblaskowe oraz ulotki tematyczne.

W trakcie festynu mundurowi promowali zdrowy styl życia bez narkotyków, alkoholu i przemocy. Młodzież została zapoznana z zagrożeniami wynikającymi z zażywania środków odurzających, alkoholu oraz tytoniu.

Przedstawiciele sejneńskiej Policji zachęcali uczestników spotkania do wstąpienia w szeregi Policji. Informowali o warunkach pracy, rekrutacji oraz dokumentach jakie należy złożyć aby zakwalifikować się do procedury rekrutacyjnej.