Spotkanie mundurowych z uczestnikami rodzinnego festynu - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Spotkanie mundurowych z uczestnikami rodzinnego festynu

Data publikacji 03.09.2018

Zorganizowany na Placu Dominikańskim w Sejnach, festyn rodzinny był kolejną okazją do spotkania policjantów ze społeczeństwem. Mundurowi promowali m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zawód policjanta oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj, na Placu Dominikańskim w Sejnach, odbył się festyn rodzinny, w którym udział wzięli profilaktycy i mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, w ramach działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” udzielali uczestnikom festynu, porad profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Propagowali założenia kampanii „Patrz i słuchaj”, „Świeć przykładem” oraz akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Policjanci i pracownicy Policji zachęcali również do wstąpienia w szeregi Policji, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dla najmłodszych, mundurowi przygotowali grę edukacyjną oraz pokazali sprzęt używany w codziennej służbie. Ponadto, wręczyli dzieciom drobne upominki w postaci słodyczy oraz odblasków. Na nieco starszych uczestników zabawy czekało trudniejsze zadanie, polegające na sprawdzeniu ich wiedzy o zagrożeniach wynikających z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi. Edukację w tym zakresie, młodzież zdobywała biorąc udział w planszowej grze profilaktycznej. Podczas spotkania, zaprezentowano jego odbiorcom, aplikację „Moja Komenda”. Dzięki wskazówkom policjantów, zainteresowani skorzystali z możliwości samodzielnego ustalenia właściwego miejscowo dzielnicowego, w tym jego danych personalnych, adresu e-mail czy numeru telefonu służbowego. Dodatkowo policjanci, zaprezentowali Krajową Map Zagrożeń Bezpieczeństwa. Udzielili porad i instruktażu nanoszenia informacji na mapie. Informowali o rodzaju zagrożeń i informacjach w jakie została wyposażona mapa zagrożeń. 

Wcześniej policjanci z Ruchu Drogowego przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Sejn, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości religijnych z okazji 200-lecia utworzenia Diecezji Sejneńskiej m.in. zabezpieczając procesję eucharystyczną na Placu Świętej Agaty.