Inauguracja roku szkolnego z udziałem policjantów - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Inauguracja roku szkolnego z udziałem policjantów

Data publikacji 04.09.2018

Nowy rok szkolny został rozpoczęty. W uroczystych inauguracjach roku szkolnego 2018/2019 w szkołach powiatu sejneńskiego, uczestniczyli funkcjonariusze z sejneńskiej Policji. Mundurowi propagowali założenia działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Rozmawiali z uczniami i ich rodzicami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Wczoraj, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wzięli udział w rozpoczęciu nowego roku szkolnego. W trakcie uroczystości, mundurowi odczytali apel Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach, skierowany do rodziców, nauczycieli i dzieci. Policjanci życzyli uczniom, aby ich szkoły były dla nich zawsze bezpieczne, przyjazne i sprzyjające rozwojowi. Zachęcali słuchaczy do czynnej współpracy z Policją, na rzecz podwyższenia stanu bezpieczeństwa naszego regionu.

Nowy rok szkolny jest okresem wzmożonych działań Policji związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę m.in. na bezpieczeństwo w rejonach szkół, czy też na stan techniczny pojazdów, którymi dzieci będą przewożone do szkół. Policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” organizować będą spotkania informacyjno-edukacyjne dla uczniów szkół.