„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”

Data publikacji 02.10.2018

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Świeć przykładem” przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Podczas prowadzonych kontroli drogowych wręczali odblaski i zachęcali do ich używania.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” sejneńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczne „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Akcja skierowana jest do pieszych i ma na celu zachęcanie jak największej liczby osób do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą.  Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgły, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

Jeden mały odblask może uratować życie!

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Przestrzegajmy tego obowiązku. A nawet więcej: nośmy elementy odblaskowe zarówno na obszarze niezabudowanym jak i zabudowanym. Nośmy je o zmroku, w nocy i w dzień. O tym właśnie ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.