„Nie bądźmy obojętni” zimą - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Nie bądźmy obojętni” zimą

Data publikacji 03.01.2020

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, ale również osoby, będące pod wpływem alkoholu.

Wraz ze spadkiem temperatur Policja częściej odwiedza osoby starsze, samotne, czy nieporadne życiowo. Zima jest okresem najtrudniejszym dla tych, którzy nie posiadają „dachu nad głową”. Szukają oni wówczas schronienia przed zimnem w pustostanach, altankach, czy na terenie ogródków działkowych. W wielu przypadkach są to miejsca, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Policjanci w ramach codziennych służb odwiedzają osoby zagrożone zamarznięciem, sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, czy nadużywających alkohol. Namawiają do korzystania z pomocy, jaką oferują instytucje pomocowe.

Policjanci zwracają się również z apelem do wszystkich, którzy mają informację na temat osób potrzebujących pomocy w tym trudnym okresie. Każdy sygnał będzie sprawdzany. Informacje takie możemy przekazać telefonicznie, bądź też z wykorzystaniem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

  • brama na terenie ogródków działkowych przy której stoi policjant
  • budynek opuszczony, deskami zabite okna, policjant zagląda wo środka
  • policjant stoi przy starym drewnianym budynku, w drzwiach stoi mężczyzna - odwiedziny w ramach działań "Nie bądźmy obojętni"