Nie bądzmy obojętni - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Nie bądzmy obojętni

Data publikacji 18.12.2009

 Sejneńscy policjanci wspólnie z pracownikiem MOPS sprawdzili warunki w jakich mieszkają osoby bezdomne, potrzebujące pomocy, szczególnie narażone na zamarznięcia.

W ramach działań „Nie bądźmy obojętni” policjanci wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili osoby dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie życia i zdrowia. Okres zimowy to czas niesienia pomocy i wsparcia. Niejednokrotnie sprawna i skuteczna pomoc może zapobiec wielu tragicznym w skutkach zdarzeniom. Miejsca, które odwiedzili mundurowi zamieszkiwane są przez osoby bezdomne, starsze, niezaradne życiowo. To osoby, które korzystają ze świadczeń oferowanych przez pomoc społeczną. Kontroli poddano również inne miejsca zagrożone w celu sprawdzenia czy nie przebywają osoby, które potrzebują pomocy.

Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia sytuacji z udziałem osób, które z racji swojej nieporadności potrzebują wsparcia i pomocy zgłaszać do:

 

 

·        Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sejnach na numer telefonu 87 516-22-11,

·        Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w:

  • Sejnach tel.: 87 516-20-45,
  • Gibach tel.: 87 516-50-37,
  • Krasnopolu tel.: 87 516-40-10,
  • Puńsku tel.: 87 516-10-48

·        Policji na numer telefonu: 997, 112 – z telefonu komórkowego,

·        Pogotowia Ratunkowego na numer telefonu: 999

 

Niech nikt nie będzie obojętny na los osób, które potrzebują pomocy i wsparcia w tym trudnym dla nich okresie. Pamiętajmy, pomagając tym ludziom – pomagamy sobie.