Produkował nielegalnie papierosy - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Produkował nielegalnie papierosy

Data publikacji 20.04.2016

51- letni mieszkaniec gminy Giby zatrzymany na gorącym uczynku, przyznał się do wytwarzania papierosów i poddał się dobrowolnie karze grzywny. Zabezpieczony w trakcie czynności susz tytoniowy i gilzy papierosowe ulegną przepadkowi.

W ramach wspólnych działań funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego sejneńskiej komendy i Urzędu Celnego w Suwałkach ustalili, że 51 – letni mieszkaniec gminy Giby posiada materiały służące do wytwarzania papierosów. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli prawie 18 kg suszu tytoniowego i 700 sztuk gilz papierosowych. Ogólna wartość uszczuplonych podatków akcyzowych oszacowano na ponad 8 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów. Do zarzucanego czynu przyznał się i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Oprócz grzywny czyn ten zagrożony jest karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.  

Zgodnie z obowiązującymi przepisami działalność gospodarcza w zakresie wytwarzania wyrobów tytoniowych jest działalnością uregulowaną w Ustawie z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej i wymaga wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych.