„Jabłuszko - cytrynka” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Jabłuszko - cytrynka”

Data publikacji 17.06.2016

Sejneńscy policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję pod nazwą „Jabłuszko - cytrynka” w czasie której sprawdzano w jaki sposób kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów na drodze.

Wczoraj policjanci z Sejn wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach przeprowadzili działania pod nazwą „Jabłuszko – cytrynka”. Uczniowie mogli obserwować zachowanie uczestników ruchu drogowego w czasie przeprowadzanych kontroli. Mundurowi sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierowców oraz czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Wyjątkowo w tym dniu kierowcy, którzy łamali przepisy kodeksu drogowego, zamiast mandatu otrzymywali upomnienie i plasterek cytryny. Natomiast ci, którzy nie popełniali wykroczeń nagradzali byli jabłkiem. W trosce o własne bezpieczeństwo dzieci biorące udział w akcji ubrane były w kamizelki odblaskowe.

Podczas działań wykorzystano urządzenie elektroniczne do pomiaru stanu trzeźwości „AlcoBlow” zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. Tego typu urządzenie wykorzystywane jest już przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.