Działania promujące trzeźwość na drogach powiatu sejneńskiego - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania promujące trzeźwość na drogach powiatu sejneńskiego

Data publikacji 28.07.2016

Sejneńscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy powiat”. W akcję włączyła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach.

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z pracownikami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie kierowaniu pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci ruchu drogowego w ramach realizacji założeń ogólnopolskiej kampania pod nazwą „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” prowadzą akcję pod nazwą „Trzeźwy powiat”.  Mundurowi  sprawdzają stan trzeźwości oraz rozdają naklejki i ulotki z hasłami kampanii. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali kierującego, który postanowił prowadzić auto mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano również uprawnienia do kierowania mężczyźnie, który przekroczył liczbę 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Wspólnie z policjantami trzeźwość za kierownicą propagowali pracownicy MKRPA zgodnie z założeniami kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Kontrolowani przez drogówkę kierowcy otrzymywali ulotki zawierające treści z kampanii, które pozwalają uświadomić, jak duże zagrożenie stwarzają dla nas wszystkich pijani kierowcy.

Każdy z nas może powiedzieć „stop”, a tym samym zapobiec tragedii.