Aktualności

„Masz prawo do mediacji” – to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji

Data publikacji 17.10.2016

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem przebiegać będą tegoroczne obchody popularyzacji wiedzy związanej z pokojową metodą rozwiązywania konfliktów jaką jest mediacja. Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie 20 października, z kolei Tydzień Mediacji potrwa od 17 do 22 października. Policjanci i pracownicy Policji w tych dniach wezmą aktywny udział w promowaniu tej idei.

Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych - włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, a także prezesów sądów i sędziów, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

W tych dniach na terenie całego kraju, w tym również województwa podlaskiego w wielu sądach, prokuraturach, ośrodkach mediacyjnych, kancelariach prawnych, poradniach psychologicznych, a także jednostkach Policji organizowane będą wydarzenia promujące ideę mediacji.

W dniach 17-21 października 2016 roku dyżury telefoniczne w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach w godz.: 8:00 - 15:00 będą pełnić:

- asp. Marzena Łejmel z wydziału prewencji nr tel. 87 5641610,

- kom. Dariusz Hołubowicz z wydziału kryminalnego nr tel. 87 5641634

Ponadto w dniu 20 października 2016 roku 12.00 – 14.00 pracownik tut. komendy, będzie pełnił dyżur w budynku Zamiejscowego Sądu Rejonowego w Sejnach przy ul. Konarskiego 23B.

Listy Mediatorów dostępne są w sekretariatach poszczególnych wydziałów sądu.