Akcja „Znicz 2016” - ruszyła w Sejnach - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Akcja „Znicz 2016” - ruszyła w Sejnach

Data publikacji 29.10.2016

Sejneńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo, apelują o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych.

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. Wiele osób spędzi dużo czasu na cmentarzach. W związku z tym sejneńscy policjanci prowadzą działania informacyjne o zagrożeniach, na jakie mogą być w tym czasie narażeni mieszkańcy naszego regionu. W ciągu trwania policyjnej akcji „Znicz 2016” funkcjonariusze sejneńskiej komendy przeprowadzają takie akcje w rejonach cmentarzy. Mundurowi podczas działań uświadamiają mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Przede wszystkim policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, a także informują jak uchronić mieszkanie przed włamaniem podczas dłuższej nieobecności. Funkcjonariusze ostrzegają również kierowców i rowerzystów, a także zwracają szczególną uwagę na pieszych, rozdając niechronionym uczestnikom ruchu elementy odblaskowe, które sprawią, że osoby te będą bardziej widoczne na drodze, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Pamiętaj !!!

Gdy zapada zmrok, idąc pieszo  na nieoświetlonej drodze stajesz się mniej widoczny dla kierujących pojazdami (20 – 30 metrów), załóż odblask, wtedy kierujący zauważy Cię o wiele szybciej – już nawet z odległości 130 – 150 metrów, a to sprawi, że kierowca będzie miał więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie osoby pieszej. Po za tym noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku to Twój obowiązek.