Działania "Nie bądźmy obojętni" zimą - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania "Nie bądźmy obojętni" zimą

Data publikacji 20.12.2016

Sejneńscy policjanci prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Ukierunkowane są one na niesienie pomocy osobom bezdomnym, samotnym, nieporadnym życiowo – tym którzy w okresie jesienno – zimowym najbardziej narażeni są na niskie temperatury i związane z nimi wychłodzenie organizmu.

Jak co roku wraz z nastaniem okresu jesienno – zimowego sejneńscy funkcjonariusze prowadzą działania pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”. Mundurowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, nieporadne życiowo i potrzebujące pomocy. Policjanci podczas akcji, oprócz reagowania na przypadki zagrożenia zdrowia i życia, udzielają także informacji o miejscach, gdzie takie osoby mogą otrzymać pomoc. Wczoraj dzielnicowy z Sejn wspólnie z pracownikami pomocy społecznej sprawdzali rejon ogródków działkowych, czy nie przebywają tam osoby nadużywające alkohol, zagrożone zamarznięciem.

Policja apeluje o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec tych co są w trudnej sytuacji życiowej i które są zdane tylko na siebie. Pamiętajmy wystarczy tylko wykonać telefon pod numer alarmowy 112 lub 997.