Aktualności

Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych na terenie działania sejneńskiej jednostki Policji

Data publikacji 03.01.2017

Pies do wyszukiwania zapachów narkotyków pomógł w ujawnieniu środków odurzających. Zatrzymany 28–letni mieszkaniec gminy Sejny oraz 38-latek zamieszkały na terenie gminy Giby odpowiedzą teraz za posiadanie narkotyków przed sądem.

W miniony poniedziałek sejneńscy policjanci realizując czynności związane z doprowadzeniem osoby ustalili, że może ona posiadać narkotyki. Przy użyciu psa do wyszukiwania zapachów narkotyków przeszukano zajmowane przez mężczyznę pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze oraz samochód znajdujący się na jednej z posesji na terenie gminy Sejny. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przewodnik z psem służbowym wskazał miejsca, w których 28–latek ukrył ponad 1,5 grama białego proszku (prawdopodobnie amfetamina), prawie 5 gramów suszu roślinnego marihuany oraz tabletki ekstazy.

Z kolei wczoraj, w trakcie przeszukania 38–letniego mężczyzny mndurowi znaleźli torebkę strunową z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że są to środki odurzające. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może również posiadać narkotyki w domu, sprawdzili miejsce jego zamieszkania, gdzie zabezpieczono prawie 36 gramów suszu konopi innych niż włókniste i prawie 8 gramów amfetaminy.

Obaj mężczyźni za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem