Uratowany przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Uratowany przed zamarznięciem

Data publikacji 16.01.2017

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Puńsku uratowali 44 – latka. Mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu siedział w śnieżnej zaspie na poboczu drogi.

W minioną sobotę funkcjonariusze Posterunku Policji w Puńsku patrolowali podległy sobie rejon. Około godz. 23.00 jadąc przez miejscowość Widugiery zauważyli, że na poboczu drogi siedzi mężczyzna. Okazało się, że jest to 44 – letni mieszkaniec gm. Puńsk. Mężczyzna był pijany, nie potrafił utrzymać się na nogach i samodzielnie wstać. Mundurowi w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” odwieźli go do domu i przekazali rodzinie.

Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia, upadek i problemy z podniesieniem się. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas gdy na dworze panują niskie temperatury. Pamiętajmy, że ludzie tacy wymagają od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.