„Mój smartfon, mój mały świat – klikaj z głową” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Mój smartfon, mój mały świat – klikaj z głową”

Data publikacji 20.01.2017

Komenda Powiatowa Policji w Sejnach wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku przeprowadziła spotkania z uczniami klas I – III ze szkoły podstawowej. Działania dotyczą bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników z Internetu i telefonu.

Wczoraj przedstawiciel sejneńskiej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej oddział w Białymstoku w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pod nazwą „Mój smartfon, mój mały świat – klikaj z głową” spotkali się z uczniami klas I – III. Akcja ma na celu promocję bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktykę poprzez edukację. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym. Prowadzący starali się przybliżyć sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Uświadamiali, że Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Już najmłodsze dzieci coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń, często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku.

Uczestnikom spotkania udzielono również informacji, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą przestępstwa oraz jaka jest odpowiedzialność, gdy dojdzie do złamania prawa przy wykorzystaniu komputera, telefonu komórkowego czy smartfonów.