Zagrożenia wynikające z korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Zagrożenia wynikające z korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych

Data publikacji 01.03.2017

Komenda Powiatowa Policji w Sejnach wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku przeprowadziła spotkania z uczniami szkoły podstawowej oraz seniorami. Działania dotyczyły bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonu. Zaprezentowano również sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj przedstawiciel sejneńskiej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej oddział w Białymstoku w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pod nazwą „Mój smartfon, mój mały świat – klikaj z głową” spotkali się z uczniami ze zkoły podstawowej. Akcja ma na celu promocję bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktykę poprzez edukację. Prowadzący przybliżyli sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Przekazano informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą przestępstwa oraz jaka jest odpowiedzialność, gdy dojdzie do złamania prawa przy wykorzystaniu komputera, telefonu komórkowego czy smartfona.

Następnie w budynku biblioteki odbyło się spotkanie z seniorami, w czasie którego przekazano podstawowe informacje dotyczące zawierania umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych, zwrócono uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z usług o podwyższonej opłacie. Omówiono metody działania oszustów telefonicznych i mechanizmy wywierania wpływu na rozmówcę. Dzielnicowa przedstawiła słuchaczom zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia dającego mieszkańcom możliwość wpływania na poziom bezpieczeństwa w środowisku loaklanym.