Aktualności

Sejneńska Policja po raz kolejny gościła młodzież w ramach projektu „Dzień przedsiębiorczości”

Data publikacji 25.04.2017

W ramach czternastej edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Policji odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. Program ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W ramach czternastej edycji programu „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Policji odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. Program ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakimi umiejętnościami i predyspozycjami powinien charakteryzować się kandydat na policjanta oraz jak wygląda procedura kwalifikacyjna kandydata do służby w policji.                      

W czasie pobytu w jednostce młodzi ludzie poznali od „środka” jak funkcjonuje Policja, a tym samym mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, który jest wyzwaniem dla ludzi z pasją. Dzięki takim projektom być może, ta młodzież zasili wkrótce nasze szeregi.