Aktualności

Sejneńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą

Data publikacji 16.06.2017

Sejneńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób biorących udział w imprezie turystyczno – integracyjnej nad jeziorem Pomorze. Mundurowi promowali założenia ogólnokrajowej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przedstawiciele sejneńskiej komendy dbali o bezpieczeństwo uczestników „I Międzynarodowego Triatlonu Turystczno – Intelektualno – Sprawnościowego Nestorów” nad jeziorem Pomorze w Kuklach. Mundurowi włączyli się aktywnie w promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników imprezy. Jedną z dyscyplin triatlonu był sprawnościowo – intelektualny marszobieg. Nestorzy poruszając się w grupach wykonywali przygotowane zadania. Na jednym z takich punktów przedstawiciele sejneńskiej Policji sprawdzali wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, udzielając jednocześnie porad w jaki sposób unikać zagrożeń w życiu codziennym. Przy wykorzystaniu policyjnej łodzi motorowej policjanci zabezpieczali regaty okrągłych łódek, gdzie przedstawiono założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to inicjantywa organizowana pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przekazano informacje na temat bezpiecznego zachowania się podczas przebywania w wodzie i nad wodą. Uczestnikom przedsięwzięcia wręczono materiały profilaktyczne dotyczące kampanii, jak również omówiono zasady funkcjonowania i sposoby korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl