Zatrzymani za jazdę pod wpływem narkotyków i alkoholu - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Zatrzymani za jazdę pod wpływem narkotyków i alkoholu

Data publikacji 26.06.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech mężczyzn, z których dwóch prowadziło pojazdy pod wpływem środków odurzających, natomiast 31–latek zdecydował się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali w powiecie sejneńskim dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem narkotyków, natomiast trzeci z nich był pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek, po południu. Policjanci patrolując teren miasta Sejny zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Zachowanie 29-letniego kierowcy samochodu wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia mundurowych potwierdził pozytywny wynik testu na zawartość narkotyków. Badanie wskazało, że mężczyzna jest pod działaniem amfetaminy. Do kolejnego zatrzymania, tym razem nietrzeźwego kierującego mercedesem, doszło w miejscowości Zaleskie. 31–letni mężczyzna zdecydował się kierować pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trzeci z kierujących został ujawniony minionej nocy w Sejnach, na ul. Parkowej, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej forda. Zachowanie 19–latka wskazywało, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że młody mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Kierującym na miejscu zatrzymano prawo jazdy, teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwość lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl