"Bezpieczna Woda 2017" w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Bezpieczna Woda 2017" w powiecie sejneńskim

Data publikacji 22.07.2017

Sejneńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej na jeziorze Pomorze przeprowadzili działania ”Bezpieczna woda 2017”. Działania miały na celu ograniczenie niewłaściwych zachowań w rejonie akwenów wodnych, a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się lub uprawiających sporty wodne.

Mundurowi z Sejn wspierani przez funkcjonariuszy straży pożarnej przeprowadzili działania „Bezpieczna woda 2017”. Mundurowi przy użyciu łodzi motorowej patrolowali obszary wodne zwracając uwagę na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych oraz kontrolowali sprzęt pływający. Na terenach przyległych do jeziora przeprowadzono akcję profilaktyczno – edukacyjną polegającą na kolportażu ulotek dotyczących bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się oraz uprawiających sporty wodne. Ponadto policjanci systematycznie kontrolowali miejsca niebezpieczne przyjęte jako miejsce do kąpieli w celu zapobiegania przypadkom utonięć.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl