Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą w powiecie sejneńskim

Data publikacji 31.07.2017

Sejneńscy policjanci przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Mundurowi udzielali porad i apelowali o rozsądek podczas kąpieli wodnych.

W ramach Kampanii MSWiA pod patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” sejneńscy policjanci przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne skierowane do osób przebywających nad wodą. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa i porządku na wodach oraz terenach przywodnych. Mundurowi uświadamiali na temat zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Ponadto policjanci kontrolowali stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego. Przypominając jednocześnie, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka, czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, a jego sprawcę mundurowi mogą ukarać mandatem karnym w wysokości nawet do 500 złotych, przymusowo wysadzą na brzeg, a sprzęt pływający zostanie usunięty z wody i odholowany do przystani na koszt właściciela.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl