Za szybką jazdę stracili prawa jazdy - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Za szybką jazdę stracili prawa jazdy

Data publikacji 06.08.2017

Policjanci z sejneńskiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wyeliminowali z ruchu dwóch „piratów drogowych”, podczas kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z kierowców policjanci zatrzymali do kontroli w Gibach. Obywatel Litwy w terenie zabudowanym jechał oplem z prędkością 106km/h i tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość na tym odcinku o 56km/h. Kolejne przekroczenie prędkości mundurowi ujawnili w Ryżówce. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że obywatel Litwy jadąc seatem przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl