Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze i nad wodą - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze i nad wodą

Data publikacji 07.08.2017

Sejneńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą oraz rowerzystów biorących udział w maratonie kresowym „Pogranicze z Gaładusią”. Przeprowadzono pogadanki z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa z jednoczesnym kolportażem ulotek.

W miniony weekend sejneńscy policjanci realizowali założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda” oraz dbali o bezpieczeństwo uczestników maratonu kresowego "Pogranicze z Gaładusią". Na terenach przyległych do akwenów wodnych prowadzono akcję profilaktyczno – edukacyjną polegającą na kolportażu ulotek dotyczących bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się oraz uprawiających sporty wodne. Ponadto policjanci systematycznie kontrolowali miejsca niebezpieczne przyjęte jako miejsce do kąpieli w celu zapobiegania przypadkom utonięć. Sprawdzali również stan trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju obiektów pływających. Apelowali o rozsądek i nie łączenie wypoczynku nad wodą z alkoholem.

Natomiast w niedzielę mundurowi dbali o bezpieczeństwo rowerzystów na trasie maratonu odbywającego się na terenie powiatu sejneńskiego. Przygotowano policyjne stoisko, gdzie prowadzono pogadanki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Omówiono zasady bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w związku z realizowanym programem „Kręci mnie bezpieczeństwo…”, pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję znakowania rowerów, jako jeden z elementów zapobiegania kradzieżom. Popularyzowano również realizowane policyjne programy, m.in. „Dzielnicowy bliżej nas” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzie służące do wymiany informacji z mieszkańcami. Najmłodszym uczestnikom imprezy przekazano informacje na temat akcji profilaktycznej „Zostań Dzielnicowym Frankiem” oraz „Letni Klub Dobromisia”. Przedstawiciel sejneńskiej komendy w trakcie imprezy zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, zainteresowanych informował o zasadach i warunkach doboru do Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl