Sejneńscy policjanci na dożynkach powiatowych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneńscy policjanci na dożynkach powiatowych

Data publikacji 11.09.2017

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sejnach przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego promowali bezpieczne zachowania na drodze wśród uczestników dożynek powiatowych.

Wczoraj w trakcie dożynek powiatowych mundurowi z Sejn przeprowadzili działania edukacyjne mające na celu wzrost świadomości i wiedzy w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w przygotowanym quizie, gdzie na zwycięzców czekały nagrody w postaci odblasków i kamizelek odblaskowych otrzymanych od WORD. Wiele emocji wzbudziły alko- gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z symulatorem zderzeń na którym funkcjonariusze przypominali o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Urządzenie składa się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie.

Podczas rozmów z osobami odwiedzającymi policyjne stoisko rozmawiano również na temat przemocy domowej. Przedstawiono założenia programu profilaktycznego pod nazwą „poMOC, a nie przeMOC” dotyczącego przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Przedstawiciel komendy zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, zainteresowanych informował o zasadach i warunkach doboru do Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl