Bezpieczna droga do szkoły w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie sejneńskim

Data publikacji 13.09.2017

Sejneńscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły 2017". Mundurowi uczą jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i na co uważać by być bezpiecznym. Przypominają o obowiązkowym wyposażeniu w odblaski podczas poruszania się pieszo po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

W ramach realizacji programu ,,Bezpieczna droga do szkoły 2017” sejneńscy policjanci prowadzą spotkania z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Wczoraj spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Widugierach. Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmawiano o tym w jaki sposób zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą, czy też gdy napotkamy bezpańskiego psa. Mundurowi przypominali o obowiązkowym wyposażeniu w odblaski w czasie poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblask w prezencie. Na zakończenie wizyty mundurowych w szkole dzieci mogły usiąść za kółkiem radiowozu i obejrzeć sprzęt używany w czasie codziennej służby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl