Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach w Sejnach - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach w Sejnach

Data publikacji 22.09.2017

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego, wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przeprowadzili działania „EDWARD”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci ruchu drogowego KPP w Sejnach włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia  Mobilności prowadzonego we wszystkich krajach europejskich. Podczas działań „EDWARD” policjanci kontrolowali głównie prędkość kierujących, a także ich stan trzeźwości. Do działań włączyli się członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to międzynarodowe działania  zmieżające do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Podczas akcji "EDWARAD" zorganizowano również inicjatywy profilaktyczne, w trakcie których policjanci apelowali o rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. W rozmowach z kierującymi oraz pieszymi mundurowi podkreślali też fakt, że bezpieczeństwo na drogach kształtuje każdy z nas.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl