„Bezpieczna droga do szkoły 2017” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły 2017”

Data publikacji 28.09.2017

Sejneńscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2017” uczą najmłodsze dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Realizując założenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły ” mundurowi z Sejn wraz z pracownikami Policji odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sejnach, Krasnowie, Poćkunach i Puńsku. W czasie spotkań dzieci uczyły się podstawowych zasad poruszania się po drogach, jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są podczas codziennej drogi do szkoły i domu. Mundurowi przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w czasie poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Bardzo ważnym elementem tych spotkań było utrwalenie i praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Przy wykorzystaniu zestawu „Autochodzik” dzieci mogły praktycznie przećwiczyć i utrwalić posiadaną wiedzę. Zestawy zostały zakupione w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl