Z myślą o bezpieczeństwie pieszych - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci sejneńskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym powinna, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Sejneńscy policjanci podczas codziennych służb sprawdzają, jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poza obszarem zabudowanym po zmroku.  Szybko zapadający zmrok i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi stają się mniej widoczni. Odblask, w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek. Po zmroku poprawi on widoczność i da szansę kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego. Nie stosowanie się do tych przepisów, to mandat do 100 złotych, utrata zdrowia lub życia. Policjanci  drogówki będą takie akcje przeprowadzać regularnie.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl