Bezpieczny senior „ŚWIECI PRZYKŁADEM” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczny senior „ŚWIECI PRZYKŁADEM”

Data publikacji 18.10.2017

Sejneńscy policjanci gościli przedstawicieli Oddziału Regionalnego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie seniorów. Przedstawiono założenia akcji informacyjno – edukacyjnej pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

W trosce o szeroko pojęte bezpieczeństwo sejneńscy policjanci zorganizowali spotkanie dla seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omówiono zasady poruszania się po drogach i wskazano najczęściej popełniane błędy przez pieszych. Przedstawiono statystyki dotyczące wypadków drogowych z udziałem pieszych oraz wskazano korzyści wynikające z posiadania karty ICE, co w tłumaczeniu oznacza „w nagłym wypadku”.

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, która powstała  w wyniku współpracy Policji z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. przypomniano o obowiązku używania elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Na zakończenie spotkania wręczono odblaski pozyskane z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl