Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Data publikacji 18.10.2017

Sejneńscy policjanci w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny” włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi. Wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej przeprowadzono spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach.

 Przedstawiciel sejneńskiej Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. W związku z obchodzonym Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi rozmawiano o niebezpieczeństwach i zagrożeniach wynikających z nieprzemyślanych wyjazdów zagranicznych. Przybliżono zjawisko handlu ludźmi, które uderza w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka.   

Ponadto wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozpropagowano konkurs pod hasłem „Nie daj się zniewolić – nie wszystko ma swoją cenę”, którego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy z zakresu handlu ludźmi.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl