Działania „Twój pies – Twoja odpowiedzialność” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Działania „Twój pies – Twoja odpowiedzialność”

Data publikacji 25.10.2017

Sejneńscy policjanci włączając się w obchody Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt przeprowadzili działania „Twój pies – Twoja odpowiedzialność”. Podczas akcji propagowano prawidłowe postawy w kontakcie ze zwierzętami oraz kontrolowano sposób wywiązywania się właścicieli zwierząt z ich podstawowych obowiązków.

W ramach obchodów Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt sejneńscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Twój pies – Twoja odpowiedzialność”. Podczas spotkań w szkołach informowano o zasadach bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Omówiono sygnały ostrzegawcze jakie wysyła agresywny pies i przećwiczono sposoby zachować w przypadku ataku przez takie zwierzę.  Natomiast dzielnicowi w czasie obchodu rejonów służbowych sprawdzali w jaki sposób właściciele czworonogów wywiązują się z obowiązków w zakresie utrzymywania zwierząt na posesji i poza nią. Mundurowi w wyniku przeprowadzonych sprawdzeń ujawnili dwa wykroczenia z art. 77 kodeksu wykroczeń, tj. nie zachowanie zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl