Trwa policyjna akcja "Znicz 2017" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Trwa policyjna akcja "Znicz 2017"

Data publikacji 30.10.2017

Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Sejneńscy policjanci na terenie całego powiatu dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach i w rejonie cmentarzy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sejnach prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Znicz 2017”. Mundurowi codziennie pojawiają się w rejonie cmentarzy. Apelują o ostrożności i właściwe zabezpieczenie samochodów pozostawionych na parkingach, jak również innych przedmiotów przed kradzieżami. W zakresie bezpieczeństwa pieszych mundurowi zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w czasie przemieszczania się po drogach po zmroku.  

Policja prosi, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje mienie. Nie pozostawiać w samochodach w widocznych miejscach cennych przedmiotów, które mogłyby skusić złodzieja. Wjeżdżając z domów dobrze jest poprosić osobę zaufaną o „sąsiedzką czujność”

W czasie pobytu na cmentarzach należy unikać miejsc zatłoczonych i nie pozostawiać bez opieki wartościowych przedmiotów, tj. torebek, telefonów.

Policjanci apelują do kierowców, aby stosowali się do ich poleceń  i znaków drogowych. Spowoduje to, że ruch w rejonie cmentarzy będzie płynniejszy, a kierowcy unikną kar za niestosowanie się do znaków drogowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl