"Niechronieni" pod opieką sejneńskich policjantów - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

"Niechronieni" pod opieką sejneńskich policjantów

Data publikacji 09.11.2017

Sejneńscy policjanci ruchu drogowego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej "Odblaski. Biorę w ciemno" przeprowadzili działania "Pieszy". Zamiast mandatu w tym dniu osoby popełniające wykroczenie otrzymywały elementy odblaskowe.

Sejneńscy policjanci z „drogówki” po raz kolejny przeprowadzili działania informacyjno  - edukacyjne "Odblaski. Biorę w ciemno", skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji było dotarcie do świadomości pieszych, którzy w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym szczególnie są narażeni na niebezpieczeństwa związane z ruchem drogowym.  Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie pieszych, sprawdzali sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Podczas przeprowadzonych działań zamiast mandatu w tym dniu można było otrzymać elementy odblaskowe, jednocześnie wysłuchując pouczenia i przestrogi, że następnym razem nie będzie już taryfy ulgowej. Mandat to najniższy wymiar kary, bowiem zdrowie i życie jest najważniejsze. 

Kierowco!

Policjanci apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl