Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Data publikacji 21.11.2017

Sejneńscy policjanci w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sejnach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pana Mariusza Błaszczaka.

Światowy Dzień Praw Dziecka przypadający 20 listopada, to doniosłe święto dzieci. W związku z jego obchodami sejneńscy policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej. Zebranym na apelu szkolnym dzieciom przypominali, że każdy człowiek od chwili narodzin ma swoje prawa i potrzeby, a jako osoba niedojrzała psychicznie i fizycznie, powinna być otoczona troskliwą opieką i szczególną ochroną prawną. Wskazano na najważniejsze akty prawne gwarantujące prawa dziecka. Omówiono zasady funkcjonowania Telefonu Zaufania Dzieci i Młodzieży oraz Dziecięcego Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Ponadto kadrze pedagogicznej przedstawiono założenia konkursu plastycznego pod nazwą „Znam swoje prawa”, jednocześnie zachęcając do udziału w nim.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl