Z licealistami o cyberzagrożeniach - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Z licealistami o cyberzagrożeniach

Data publikacji 01.12.2017

Sejneńscy policjanci spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku. Mundurowi rozmawiali z młodymi ludźmi o cyberbezpieczeństwie i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi.

Sejneńscy policjanci spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Puńsku. Podczas spotkania rozmawiano o wszelkich niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem sieci Internet. Omówiono odpowiedzialność prawną nieletnich za stosowanie cyberprzemocy oraz łamanie prawa w Internecie. Przedstawiono Netykietę, czyli zbiór zasad przyzwoitego zachowania w sieci. Podano numery interwencyjne i przydatne strony internetowe służące do powiadamiania w przypadku spotkania się z obraźliwymi lub szkodliwymi treściami. Pani psycholog przedstawiła aspekty psychologiczne cyberprzemocy.

W trakcie spotkania zachęcano młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. Przedstawiono w jaki sposób przebiega postępowanie kwalifikacyjne oraz jakie wymagania powinien spełnić kandydat do służby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl