Kampania "Biała Wstążka" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Kampania "Biała Wstążka"

Data publikacji 04.12.2017

Po raz kolejny sejneńska Policja włączyła się w obchody kampanii pn. ”Biała Wstążka”. Międzynarodowa akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet prowadzona w 55 krajach.

Dzisiaj sejneńscy policjanci zaprosili młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na spotkanie w ramach obchodów kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Na wstępie wszystkim mężczyznom uczestniczącym w przedsięwzięciu przypięto „białe wstążki”, symbol tej akcji – znak niewinności, mówiący o tym, że mężczyźni sami nie będą sprawcami przemocy i będą przeciwstawiać się wszelkim jej formom. Psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mówiła o przemocy rówieśniczej, wskazała postawę asertywną jako jeden ze sposobów przeciwdziałania zachowaniom przemocowym. Na podstawie filmów nakręconych przez młodzież wspólnie omówiono techniki asertywne.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl