Sejneńscy policjanci z pomocą potrzebującym - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Sejneńscy policjanci z pomocą potrzebującym

Data publikacji 26.12.2017

Sejneńscy policjanci jak co roku wraz ze spadkiem temperatur prowadzą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Nie bądźmy obojętni”. Działania mają na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia szczególnie osób bezdomnych, bezradnych, ale również pod wpływem alkoholu, przebywających na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach nieogrzewanych.

Okres zimowy to czas, w którym policja zwraca szczególna uwagę na problem osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Sejneńscy policjanci prowadzą w tym okresie działania prewencyjne i pomocowe. Działania mundurowych skoncentrowane są przede wszystkim na ochronę życia, zdrowia i mają na celu zapobieżenie zgonom z powodu wychłodzenia organizmu. Sprawdzane są przystanki autobusowe, klatki schodowe, ogródki działkowe i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby szukające schronienia.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, które nie są w stanie o własnych siłach wrócić do miejsca zamieszkania, a przebywanie na zewnątrz zagraża ich zdrowiu i życiu.

Wraz ze spadkiem temperatury policjanci nie są obojętni na los innych. Tak też było w wigilijne popołudnie. Sejneńscy policjanci pomogli znaleźć schronienie 64 – letniemu mężczyźnie. Nie posiadający stałego miejsca zamieszkania,  pochodzący z terenu powiatu gołdapskiego mężczyzna został przewieziony do placówki, w której znalazł pomoc i wsparcie.   

Nie tylko policjanci mogą reagować, gdy potrzebna jest pomoc.

Apelujemy, aby każdy, kto zauważy osobę potrzebującą pomocy poinformował odpowiednie służby.

Nie bądźmy obojętni, wystarczy czasami jeden telefon, aby uratować komuś życie!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl