Trwają działania "Nie bądźmy obojętni" - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Trwają działania "Nie bądźmy obojętni"

Data publikacji 30.12.2017

Dzięki reakcji dzielnicowego i współpracy z pracownikami pomocy społecznej 63 – letni mężczyzna trafił do ośrodka. Każdego dnia mundurowi z Sejn realizują zadania nakreślone w programie „Nie bądźmy obojętni”.

Sejneńscy policjanci realizując założenia programu „Nie bądźmy obojętni” prowadzą szereg działań. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Dzielnicowi w ramach obchodu odwiedzają osoby samotne, w podeszłym wieku, niezdolne do samodzielnego funkcjonowania. Podczas jednej z takich wizyt dzielnicowy z gminy Sejny zauważył, że w  budynku zajmowanym przez 63 – letniego mężczyznę osunęła się jedna ze ścian. Panujące w tym domu warunki nie pozwalały na pozostawienie w nim mężczyzny. Natychmiast powiadomił pracowników pomocy społecznej, którzy udzielili pomocy i schronienia.  Działania te są ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy niska temperatura stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować czyjeś życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl