Bezpieczne Ferie w powiecie sejneńskim - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Bezpieczne Ferie w powiecie sejneńskim

Data publikacji 16.01.2018

Zbliżające się ferie zimowe to czas spotkań z uczniami szkół podstawowych. Pracownicy Zespołu Prewencji Kryminalnej wraz z dzielnicowymi sejneńskiej komendy przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy podczas zimowego wypoczynku.

Sejneńscy policjanci i pracownicy cywilni w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z uczniami szkół podstawowych. Pogadanki to dobra okazja, aby przypomnieć jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy oraz jakich zasad należy przestrzegać poruszając się po drogach. Omawiane są podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, zagrożenia z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. Szczególną uwagę zwracano na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem na zamarzniętych rzekach, stawach i jeziorach. Przypomniano zasady postępowania w sytuacji załamania się lodu oraz gdy jest się świadkiem takiej sytuacji. Poruszano też kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zachęcając do używania elementów odblaskowych podczas pieszych wycieczek.

Dzielnicowi uczestniczący w spotkaniach przekazali dyrektorom szkół plakaty promujące program Dzielnicowy Bliżej Nas oraz aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Plakaty zawierają dane kontaktowe pozwalające skontaktować się z właściwym dzielnicowym.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl