Z myślą o seniorach - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Z myślą o seniorach

Data publikacji 19.01.2018

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka sejneńscy policjanci przypominali seniorom o zagrożeniach związanych z oszustwami dokonywanymi na ich szkodę.

Sejneńscy policjanci i pracownicy Policji wzięli udział w uroczystościach organizowanych w przedszkolach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas spotkania omówiono sposób postępowania w przypadku kradzieży dokumentów, zwrócono uwagę na zagrożenia związane z oszustwami, wskazując nowe formy działalności sprawców, takich jak „wyłudzanie mieszkania”. W ramach akcji „Świeć przykładem” apelowano o używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach. Uczestnikom spotkania wręczono poradnik „Bezpieczny senior” wydany przez Miejską Radę Seniorów, służący poprawie bezpieczeństwa osób starszych. Publikacja powstała dzięki współpracy wielu instytucji działających na terenie powiatu, w tym Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl