Niesprawny autobus nie wyruszył w dalszą podróż - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Niesprawny autobus nie wyruszył w dalszą podróż

Data publikacji 20.01.2018

Policjanci sejneńskiej drogówki uniemożliwili dalszą drogę kierującemu autokarem z powiatu ełckiego, który zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę do Zakopanego. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili nieprawidłowości, z powodu których nie mogli dopuścić autokaru do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem w wysokości 100 zł.

Sejneńscy policjanci w ramach ferii zimowych prowadzą wzmożone działania „Bezpieczna droga do celu” i na wniosek  organizatorów wycieczek, rodziców lub opiekunów kontrolują stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców. Wczoraj zostali poproszeni o sprawdzenie autokaru, którym dzieci miały wyjechać na wycieczkę do Zakopanego Po kompleksowym sprawdzeniu okazało się, że stan techniczny pojazdu pozostawia wiele do życzenia. Oprócz „łysych opon” niesprawny był min. układ wydechowy i hamulcowy. Mundurowi zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny i ukarali mandatem karnych w wysokości 100 złotych.  

Kontrole autobusów przewożących dzieci sejneńscy policjanci przeprowadzają przez cały rok, jednak w okresie ferii zimowych jest ich najwięcej. Autokarami najczęściej podróżują najmłodsi, dlatego mając wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu lub stanu trzeźwości kierowcy, warto poinformować Policję o konieczności skontrolowania pojazdu. W związku ze wzmożonym okresem wyjazdów na ferie, sejneńscy policjanci ruchu drogowego zachęcają wszystkich, aby z kilkudniowym wyprzedzeniem informować o konieczności skontrolowania autobusu. Kontrolę należy zgłaszać pod numerami: (87) 564-16-18 – sekretariat Ruchu Drogowego  lub (87) 564-16-01 – dyżurny jednostki. Ułatwi to prace policjantom i pozwoli uniknąć zbędnego oczekiwania na patrol.  Kierowca autobusu wyjeżdżającego w trasę powinien zarezerwować na kontrolę pojazdu około pół godziny. Policjanci drogówki mogą przeprowadzić również kontrolę z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach małych pasażerów oraz czekających na ich wyjazd rodziców.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl