Aktualności

Promocja zawodu policjanta i programów policyjnych podczas przysięgi wojskowej

Data publikacji 05.02.2018

Na placu dominikańskim sejneńscy policjanci promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda podczas uroczystej przysięgi wojskowej. Zachęcali również do wstąpienia w swoje szeregi.

Wczoraj pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wzięli udział w uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne na którym promowano zawód policjanta, informując jednocześnie o warunkach przyjęć do Policji. Przypomniano również w jaki sposób działa policyjne narzędzie informatyczne jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi wyjaśniali zasady działania aplikacji „Moja Komenda”, pozwalającej na łatwy i szybki kontakt z dzielnicowym. Impreza była dobrą okazja do przypomnienia o podstawowych przepisach bezpieczeństwa, a szczególnie o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkie osoby poruszające się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl