Kolizja z autobusem szkolnym - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Kolizja z autobusem szkolnym

Data publikacji 09.02.2018

61 – letni mieszkaniec gminy Puńsk usiadł za kierownicą mając ponad 2 promile alkoholu i doprowadził do zderzenia z autobusem szkolnym przewożącym dzieci. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W minioną środę w godzinach popołudniowych dyżurny sejneńskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wojtokiemie, gm. Puńsk. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 61 – letni mężczyzna kierując renault nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jadący przed nim autobus szkolny. Na szczęście żadna z podróżujacych osób nie odniosła obrażeń. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierowcy renault woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl