„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

Data publikacji 09.02.2018

Komenda Powiatowa Policji w Sejnach wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku przeprowadziła spotkania z uczniami klas I – VI ze Szkoły Podstawowej w Puńsku. Działania dotyczą bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników z Internetu i telefonu.

Przedstawiciele sejneńskiej Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej oddział w Białymstoku w ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu spotkali się z uczniami klas I – VI. Akcja miała na celu promocję bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktykę poprzez edukację. Prowadzący starali się przybliżyć sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Uświadamiali, że Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Już najmłodsze dzieci coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń, często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku.

Uczestników spotkania poinformowano o odpowiedzialności, gdy dojdzie do złamania prawa przy wykorzystaniu komputera, telefonu komórkowego czy smartfonów oraz gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą przestępstwa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl