Spotkania na temat bezpieczeństwa w Internecie - Aktualności - KPP Sejny

Aktualności

Spotkania na temat bezpieczeństwa w Internecie

Data publikacji 16.02.2018

Przedstawiciele sejneńskiej Policji spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Mundurowi rozmawiali z młodymi ludźmi o bezpieczeństwie w sieci i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi.

Sejneńscy policjanci spotkali się z uczniami z technikum. Celem spotkania było podniesienie świadomości wśród odbiorców, w jaki sposób korzystać z Internetu, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podczas spotkania rozmawiano o wszelkich niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem sieci Internet. Wskazano na przypadki stosowania przemocy i łamania prawa w sieci oraz jakie są tego konsekwencje prawne. Przedstawiono Netykietę, czyli zbiór zasad przyzwoitego zachowania w sieci. Podano numery interwencyjne i przydatne strony internetowe służące do powiadamiania w przypadku spotkania się z obraźliwymi lub szkodliwymi treściami. Apelowano o kulturę i podejście z szacunkiem do innych osób korzystających z sieci.  

W trakcie spotkania zachęcano młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. Przedstawiono w jaki sposób przebiega postępowanie kwalifikacyjne oraz jakie wymagania powinien spełnić kandydat do służby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.sejny.policja.gov.pl